Błąd na mapie

Przejeżdżając rowerem przez Rudawicę, nie raz już planowałem sprawdzić jak wygląda przeprawa przez rzekę Kwisę, pomiędzy Rudawicą a miejscowością Dobre nad Kwisą. Nigdy jednak nie miałem na tyle czasu, żeby tam zahaczyć. Teraz się udało.
Okazuje się, że to, co na mapach oznaczono jako przeprawa – bród, nie istnieje. O ile na mapach zaznaczono linią ciągłość przejazdu – jest to błąd!

To miejsce wygląda tak, jak na poniższych zdjęciach. Rzeka dosyć szeroka, dużo wody i wysoki i zarośnięty brzeg od strony Dobrego nad Kwisą.
Przed wojną ta strona rzeki, po której stoję to jeszcze było Dobre nad Kwisą – był tu jakiś folwark – był także most łączący oba brzegi. Obecnie ta strona należy już do wsi Rudawica. Dobre nad Kwisą zaczyna się za rzeką, która stanowi granicę.
Zastanawiam się też, czy ktoś mieszka w tej wiosce. Na mapach są tylko zabudowania wojskowe i jeden dom poza nimi.
Do miejscowości Dobre nad Kwisą można dojechać tylko jedną drogą – od strony Trzebowa. Jechałem tam kiedyś, ale okazuje się, że po kilku kilometrach droga się kończy bramą do koszar. Trzeba było zawracać.
Jedyne ciekawe informacje o tej wsi znalazłem w internecie – tutaj 
A to ten bród – nie do przebycia…

A to zdjęcia robione jeszcze latem. Tomaszowo i pas startowy dawnego lotniska wojskowego. Więcej zdjęć z tych terenów mnożna zobaczyć tutaj 

A to już polna droga przez Bożnów, którą wracałem do domu. To ta droga, przy której parę lat temu rosły piękne maki (link). Dziś już po sezonie 🙂

Fragment ścieżki wysoko trawiastej 🙂