Wyludnione dzielnice

Gdy w 2016 r. zamieszczałem wpis z Lublińca, pisałem, że miasto to liczy 24 tys. mieszkańców. Najnowsze dane podają, że jest ich 22,6 tys. W większości miast zauważam coraz mniejszą ilość mieszkańców. Poniekąd wynika to stąd, że sporo osób osiedla się na wsiach, ale niekoniecznie. Statystyki podają, że każdego roku ubywa nas o 120 – 160 tys 😦
Jadąc pociągami nie zawsze mam wpływ na to, po której stronie pociągu mam miejsce. Jeśli już mogę wybrać to staram się rezerwować miejsce tak, by nie jechać „pod słońce” co umożliwia mi robienie zdjęć. Dlatego często fotografuję tę samą stronę miast.
Centrum Lublińca jest za moimi plecami, mogę więc pokazać tylko przejazd przez ul. Częstochowską, prowadzącą do jednej z większych dzielnic jaką jest Steblów. Ten przejazd już po raz drugi występuje w moim blogu (tutaj z 2016 roku)

Sporo dzielnic Lublińca ma ciekawe, charakterystyczne nazwy, np. Kokotek, Piłka, Posmyk, Wymyślacz, Zagłówek