Ach, ten pośpiech…

Dwa lata temu, w ciągu 4 dni zwiedziłem 10 miast. W 2018 w tym samym czasie 8. Stąd ten ciągły pośpiech. Wygląda to na tzw „świński galop” 🙂 Ale zawsze staram się wcześniej przygotować do zwiedzania danego miasta i wiem, gdzie chcę dotrzeć i co sfotografować. Aczkolwiek są miejsca, gdzie chciałoby się usiąść na ławce i posiedzieć z dwie godziny. Niestety, czas nagli… Chcę zwiedzić jak najwięcej, bo nie wiem, kiedy następnym razem zawitam w dane miejsce. Dziś kontynuacja szybkiego spaceru po Zabrzu.

Ul. 3 Maja

Skwer przy ul. Powstańców Śląskich

Remiza Państwowej Straży Pożarnej

Budynek Urzędu Miasta

Ulica Dubiela

Park, przy ulicy Dubiela

Ulica Staromiejska. Jak nazwa wskazuje – jest to najstarsza ulica Zabrza. Pierwotnie była to droga gruntowa prowadząca do Gliwic. Do XIX wielu było to centrum miasta – tzw. Stare Zabrze. Gdy w roku 1845 wybudowano poza miastem, w szczerym polu stację kolejową, ulica straciła na znaczeniu, gdyż miasto rozbudowało się w tamtym kierunku.

Ul. Podgórna prowadząca do dawnego centrum. Szczerze mówiąc – wieczorem bałbym się tam zapuszczać…

Napotkałem sklep o takiej, nietypowej aczkolwiek przyciągającej uwagę nazwie… Potem okazało się, że jest to cała sieć sklepów rozmieszczona w 33 miastach Polski…

Na koniec zdjęcie zrobione z okna pociągu. Ulica de Gaulle’a, oraz w prawo Goethego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.