Zdjęcia niepowiązane

Dziś dwa zdjęcia – jak napisałem w tytule – niepowiązane tematycznie. Czyli z różnych wycieczek, robione w sporym odstępie czasu. Pierwsza wioska to Nowe Czaple niedaleko przygranicznego miasta Łęknica. Stąd można się dostać od strony północnej do Geoparku , o którym dwukrotnie już pisałem. Zaparkowaliśmy auto niedaleko tego miejsca, ale dopiero w domu zorientowałem się, że parking położony jest na terenie torowiska dawnej stacji kolejowej w tej miejscowości. Dlatego nie mam niestety zdjęcia.

A to główna ulica w Nowych Czaplach (droga wojewódzka nr 350)

IMG_4393b_Nowe_Czaple

Jakieś 50 km na wschód od Czapli, leży miejscowość Rudawica. Te okolice (na południe od Żagania) stanowią prahistoryczne zagłębie. Nazwa Rudawica pochodzi od wydobywanej tu kiedyś rudy żelaza (niemiecka nazwa Eisenberg – Żelazna Góra). Niedaleko jest wioska Świętoszów – dawniej Neuhammer, czyli Nowy Młot Kowalski. Natomiast w żagańskiej dzielnicy Moczyń jest ulica Żelazna (w średniowieczu stawiano tam piece do wytopu rudy). Oto Rudawica

IMG_4782_Rudawica

Jedna myśl na temat “Zdjęcia niepowiązane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.